Ünal Karaman "Gerçekten Üzgünüm"

Adana Demirspor Teknik Direktörü Ünal Karaman, 70 dakikaya kadar olan oyundan memnun olduğunu belirterek daha sonraki bölümde istediklerini oyuna yansıtamadıklarını söyledi.

Karşılaşma sonrası değerlendirmelerde bulunan Karaman, rakibin doğrudan yaptığı iki değişikliğin kendilerini zorladığını aktardı. Karaman, “Ama oyunun başlangıcına baktığımızda özellikle ilk 20-25 dakikada dengeli giden bir oyun vardı. Yalnız rakibin özellikli oyuncular olduğunu biliyorduk. Özellikle ikinci yarıda oyuna giren oyuncular. Demba Ba Türk sporunun önemli bir golcüsü, ona vuruş imkanı verirseniz o gereğini yapar. Biz oraya bir oyuncumuzu koymayı düşünüyorduk ama ona yetiştiremedik.” dedi.

70. dakikaya kadarki oyundan memnun olduğunu vurgulayan Ünal Karaman, "İlk Beşiktaş maçında oynadığımız 9 oyuncuyu kullandım. Orada ligde oynadığımız son maçtan 9 oyuncuyu kullanmıştım. Maalesef bu gün sahada görev verdiğim arkadaşlardan en az 6-7’sini cumartesi günü ligde oynayacağımız maçta kullanmak durumunda kalacağım. Büyük camialar her ortama, her duruma daha hazırlıklı olmalıdır. Sonuç olarak gerçekten üzgünüm. Sonuç kadar biz Demirspor olarak ikinci yarıya ne denli hazır olduğumuzu da sorgulamamız gerekir. Tabi ki bizler biraz daha dikkatli olacağız, oyuncular olarak biraz dikkatli olacağız. Bizleri yönetenler, bizlere destek olması gerekenler biraz daha sorumluluk alacaklar. Tribünleri dolduran taraftarımızın desteğiyle bir yere gelecekse gelecek takımımız. İkinci yarıya hazır mıyız derken bunu sizler karar vereceksiniz. Bu bir takımsa rekabetin had safhada olması bizim temennimiz. Hele ki yakaladığımız pozisyonu koruma veya yukarıya çıkacaksak bizleri yönetenler biraz daha hassas davranmalı." şeklinde konuştu.
Daha yeni Daha eski
Google News