Demirspor'dan Hayatını Kaybeden Madencilerin Ailelerine Destek

PTT 1. Lig ekiplerinden Adana Demirspor, Ermenek ilçesinde yaşanan maden faciasında hayatını kaybeden işçilerin aileleri için başlatılan yardım kampanyasına destek verdi.

Adana Demirspor Teknik Direktörü Ünal Karaman, yardım çekini Ermenek Kaymakamlığı adına Mersin Ermenekliler Derneği Başkanı İsmail Semerci’ye verdi.

Adana Demirspor Teknik Direktörü Ünal Karaman, “Yerin metrelerce altında karanlıklar içerisinde, emekleri ve alın teri ile aileleri ve ülkesine aydınlatmaya çalışan emekçi kardeşlerimizi rahmetle anıyoruz. Anadolu’nun göz bebeğinde meydana gelen bu elim olayı asla unutmayacağız, unutturmayacağız. Tekraren kardeşlerimizin ailelerine ve ülkemiz insanına sabır diler, yaşananların son acı olması temennisiyle saygılar sunarım.” dedi.

Adana Demirspor kafilesinin hava şartlarından dolayı Ermenek’e gidemediği belirtilirken, yönetim kurulu, teknik ekip ve futbolcuların ilerleyen dönemde ziyareti gerçekleştireceği belirtildi. Mersin Ermenekliler Derneği Başkanı Semerci’de Karaman’a destekleri için teşekkür etti.
Daha yeni Daha eski
Google News