Yeni Adana Stadyumu Yükselmeye Başladı

Fiziki olarak yüzde 20’si tamamlanan yeni stadın 2016-2017 futbol sezonunda hizmete gireceğini söyleyen Adana Valisi Mustafa Büyük,  stada ulaşımın rahat olacağını, yakın gelecekte hafif raylı sistemin stadın yanından geçeceğini, Adana takımlarının Süper Lig’e çıkmasıyla stadın öneminin daha iyi anlaşılacağını da sözlerine ekledi.

Projenin deneyimli mimarı Bünyamin Derman, Avrupa, Afrika, Amerika’da birçok stadı incelediğini belirterek, “Adana’da yapımı süren UEFA standartlarında stat diğer kentlere örnek olacak. Hava koşulları nedeniyle dış cepheyi beyaz yapmayı hedefliyoruz. Üstü kapalı olan stadın tribünlerini de Avrupa’da olduğu gibi farklı renklerde yapmayı düşünüyoruz. Stat bünyesinde bulunacak 155 locadan kulüplerin iyi gelir sağlayacağına inanıyoruz.” diye konuştu.

Vali Büyük, Sarıçam ilçesi, Çukurova Üniversitesi Balcalı mevkiinde yapımı süren yeni statta incelemelerde bulunarak yüklenici firmanın ortaklarından İsmail Ilgaz, Bayram Albayrak, Proje Mimarı Bünyamin Derman ile Proje Koordinatörü Osman Belen’den bilgi aldı.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi’nin de hazır bulunduğu incemeler sırasında konuşan Vali Büyük, çeşitli nedenlerle stat inşaatına geç başlanıldığını, yüklenici firmanın bunu telafi edeceğine inandığını belirtti. Vali Büyük şunları söyledi: “102 bin dönüm arazi üzerine kurulacak olan 107 milyar TL’ye ihale edilen stadın arazi ve yer teslimi çeşitli nedenlerle geç yapıldı. 23 Eylül 2013 tarihinde yer teslimi yapılan stat, protokol gereğince 770 günde tamamlanacak. Fiziki olarak yüzde 20’si biten 33 bin kişilik stat 2016-2017 futbol sezonunda hizmete girecek.”

Stadyum yükselmeye başlamasının ardından, google maps'te de görüntülendi.

adana-stadyum

B-DJNXAIMAAjq9S

B-DJOuWIAAArPlC

B_0Sd97UgAEN1aw

B_0SeVqU0AIJyQU

Resimler : @KozArena
Daha yeni Daha eski
Google News