Deplasman Yasakları Hakkında

Türkiye'de İstanbul takımlarıyla başlayan ve derbi olarak nitelendirilen bazı müsabakalarda rakip taraftarların alınamaması , futbolun saha içerisinde kalmaması konusunda bir takım sorunları da beraberinde getirmişti. Bu kararların ertesinde, Şehirlerde ki, İl Güvenlik Kurulları işin kolayına kaçarak sorun yaşanması muhtemel olaylarda deplasmanları yasaklama kararlarını daha kolay almaya başlamıştı.

2011-2012 sezonunda uygulanmaya başlayan deplasman yasağı, Kulüpler Birliği’nin oybirliği ile aldığı karar sonucunda 5 sezon sonra kalkıyor.

Adı geçen kulüplerin deplasman yasaklarının sona ermesinin ardından , resmi olarak olmasa da, Anadolu kulüpleri için hala bu yasak devam ediyor mu?

Herhangi bir yasak olmamasına rağmen, il güvenlik kurullarının maç öncesi alınan ani kararlarla deplasman yasağı uygulamalarının Adana Demirspor  taraftarlarından da kaldırılması bekleniyor. Beklenen bu yasakların kaldırılmasının ardından Mersin İdmanyurdu ile Adana Demirspor arasındaki deplasman yasağınında kalkması ümit ediliyor.

 

BASIN TOPLANTISI İLE AÇIKLADILAR

Kulüpler Birliği, bugün bir araya geldi. Toplantıda, Kulüpler Birliği Yönetim Kurulu’nun göreve devam etmesi kararı alındı. Karar sonrasında basın mensuplarının karşısına geçen Yönetim, büyük bir sürprize imza attı ve deplasman yasağının kaldırıldığını açıkladı.

YASAK 2011-2012 SEZONUNDA BAŞLAMIŞTI

Deplasman yasağı kararı, 2011-2012 sezonunun başında Türkiye Futbol Federasyonu’nun internet sitesinden şu şekilde duyurulmuştu: “Beşiktaş, Fenerbahçe, Galatasaray ve Trabzonspor kulüplerinin, 2011-2012 sezonunda birbirleriyle yapacakları tüm müsabakalarda, deplasman takım taraftarları alınmayacak. 4 kulübün de ‘misafir seyirci alınmaması’ kararı ile ilgili mutabakat içinde olduğu, Kulüpler Birliği Vakfı tarafından Türkiye Futbol Federasyonu’na iletildi. Kulüpler tarafından alınan bu kararı kamuoyu ile paylaşırız.”
Daha yeni Daha eski
Google News