Muharrem Gülergin Kabri Başında Anıldı

​Adana Demirspor’un unutulmaz isimlerinden Muharrem Gülergin vefatının 21. yılında kabri başında anıldı. Asri Mezarlığı’ndaki kabri başında yapılan anma törenine Adana Demirspor Kulübü Başkanı Sedat Sözlü, Mavi-Lacivertli camianın sevilen isimlerinden Demirdal ailesi, Adana Demirspor altyapı hocaları ve futbolcuları ile futbol antrenörleri katıldı.

Törende bir konuşma yapan Adana Demirspor Kulübü Başkanı Sedat Sözlü, Muharrem Gülergin’in çok yönlü bir sporcu kimliği olduğunu belirtti. Sözlü, “Muharrem ağabey sadece futbol oynamakla kalmamış yüzme, sutopu ve atletizm branşlarında Türk sporuna hizmet etmiştir. Şu anda görüyoruz ki, Muharrem Gülergin çok sevilen bir isim olma özelliğini taşıyor. Vefatının ardından 21 yıl geçmesine rağmen insanlar onu unutmamış ve kabrinin başına gelerek anıyor ve dua ediyor. Muharrem ağabeyin mekanı cennet olsun. Onu hiçbir zaman unutmayacağız” diye konuştu.

Adana Demirspor’un yaşayan efsane isimlerinden Ali Hikmet Aydınoğlu (Coral Hoca) da Muharrem Gülergin’in çok yetenekli bir sporcu olduğunu belirtti. Aydınoğlu, “Muharrem ağabey o kadar yetenekli bir sporcuydu ki bizler onu örnek aldık. Mekanı cennet olsun” dedi.

Konuşmaların ardından Kur’an-ı Kerim okunarak dualar edildi. Adana Demirspor Kulübü Başkanı Sedat Sözlü, daha sonra Muharrem Gülergin’in mezarının başına 5 numaralı Adana Demirspor forması bıraktı.

Daha yeni Daha eski
Google News