Passolig Kartı Okumayan Demirspor Taraftarına Gözaltı

Adana Demirspor - Altınordu maçı öncesi yine bir passolig sistem problemi nedeniyle çıkan tartışmanın neticesinde 4  Adana Demirspor taraftarları 3 gündür gözaltında bekletiliyor.

Olaylar şu şekilde cereyan etti; Adana Demirsporlular (ADS-DER) üyesi bir taraftar, kombine kartı ile  turnikelerden geçmek istedi ve passoliğ kartındaki sorundan dolayı, kartı sistem görmedi. Orada bu konu hakkında yardımcı olabilecek kimsenin de bulunmaması sonucu kartını okumayan taraftar ile güvenlik görevlisi arasında ki münakaşa biber gazlı müdahaleye dönüştü. Kartı okumayan taraftar karakola götürülmesinin ardından, Ads-Der Başkanı Telat Şahin ve diğer yönetim kurulu üyeleri de konuya müdahil olup gözaltına alınan taraftara destek vermek ve konuyu açıklığa kavuşturmak üzere karakola gidince, onlarda gözaltına alındı.

Cumartesi gününden bu yana bekletilen taraftarlar bugün mahkemeye sevk edildi ancak mahkeme yoğunluğu sebebiyle yarına ertelendi.

Adana Demirspor Başkanı Sedat Sözlü'nünde bu konu hakkında karakola gittiği ve gözaltındaki taraftarlara destek verdiği bildirildi.

Her ortamda tribünlerdeki güvenlikten bahseden Passolig çilesi ne yazık ki sistemsel sorunlar yüzünden taraftarlar ile güvenlik kuvvetlerini karşı karşıya getiriyor ve kaybeden tribünler oluyor.Kaybeden spor oluyor... Umuyoruz ki, gözaltına alınan taraftarlar en kısa sürede bırakılırlar..
Daha yeni Daha eski
Google News