Sedat Sözlü "Müsaade ederlerse parayı yatıracağız"

Müsaade ederlerse parayı yatıracağız’

Adana Demirspor Kulüp Başkanı Sedat Sözlü Aytaç Durak Tesisleri’nde basın toplantısı düzenleyerek gündemdeki konular hakkında açıklamalarda bulundu.

TFF tarafından 3 puan silme cezasının verilmesinin ardından bir takım girişimlerde bulunduğunu anlatan Sedat Sözlü, yetkili kurullardan cevap beklediğini söyledi.                  Sözlü, ‘’Dün akşama kadar önümüzdeki rakam 1 Milyon 700 Bin TL’ydi. Sonra gece bizim önceki ödememizden dolayı iki futbolcu düşmüş. Rakam ise 1 Milyon 220 Bin TL’ye düşmüş. Az önce yetkili kurullarla gerekli görüşmeleri yönetimdeki arkadaşlarla birlikte yaptık.  1 haftalık itiraz sürecimiz var. Bize müsaade etmelerini ve bu rakamı yatıracağımızı söyledim. Şimdi cevap bekliyorum. Eğer tamam derlerse ben bu rakamı yarın bulup yatırabilirim. Birazdan da Fatih Terim hocamı arayacağım’’ diye konuştu.

sedat sozlu

 

Ulusal Lisans Kurulu’na yardımcı olma konusunda dilekçe verdiklerini dile getiren Sözlü, şöyle devam etti;

‘’Kulübün kendi içinde borcu vardı onlarla da boğuşuyorduk. Tabi bunları söylerken kulübümüz ve camiamız altyapısını oluşturmuş yüklü olan borcunu ödemiş, bu manada önemli bir ödeme yaptık. Lisans kurulunun bize yardımcı olacağını düşündük. Verdiğimiz ne dilekçe ne de arkadaşlarımızın girişimleri yetmedi. Bize 3 puan silme cezasının verileceğini düşünmedik. Federasyon Futbol kulüplerini koruması gerektiği yerde çabuk cezalar veriyor. Bayram tatili olması sebebiyle bizi büyük sıkıntıya soktu. Bayramdan 2 gün sonra da bu tabloyla karşılaştım. Bizim iyi niyetimizi görüyorlardı ve bu manada yardımcı olup önümüzü açabilirlerdi. Bizi arayıp dilekçeyi bile istediler ve ondan sonra umutlandık. Yaklaşık 1 saat içinde bir şeyler devreye girdi ve bir anda olay aleyhimize döndü. Özellikle geçmiş dönemlere dönük futbolcu alacaklarıyla alakalı borçlarını ve temlikleri ödediğimizi görüyorlardı. Büyük bir camiamız var beklentide büyük olduğu için istemediğimiz tepkilerle de karşılaşabiliyoruz. Bunlar doğaldır tabi, taraftarlarımız heyecanlı. Geçmiş dönemlere ait sürekli önümüze borçlar çıkıyor. Gerçekleri göz önüne alırsak suçlanması gereken insanlar da var. Bu konuda çok mütevazi değiliz ve göz ardı edemeyiz.’’

’13 MİLYON CİVARINDA TOPLAM BORÇ VAR’

Birçok kulüpte olduğu gibi Adana Demirspor’da da maddi sıkıntıların yaşandığını anlatan Sözlü, her geçen gün rakamın düştüğünü belirtti.

Sözlü, ‘’Daha 4. hafta oynanıyor ve biz 12 Milyon 20 Bin TL para harcamışız. Arkadaşlarımız ve biz her türlü zorluğa rağmen buradayız. Sıkıntıları aşma konusunda çok mesafe kat ettik. Eski borçların bir anda bizim önümüze çıkması büyük şanssızlık oldu. Şu an itibariyle 13 Milyon civarında borç var. Bunları yavaş yavaş ödüyoruz. Herkesi sağduyulu ve duyarlı olmaya davet ediyorum. Hiçbir şey isteyerek olmaz. Çok iyi niyetli ve gayretli bir yönetimimiz var. Türkiye’de büyük kulüpler dahil çok sayıda takımımız ekonomik sıkıntılar yaşıyor’’ dedi.

‘GÜÇLÜ BİR YÖNETİM ÇIKARSA KOLTUĞU DEVREDERİZ’

Görevden kaçmadıklarını ve Adana Demirspor’a hizmet etmek için görevde olduklarına dikkat çeken Sözlü, ‘’Biz buraya kongreyle geldik. Güçlü bir yönetim listesi oluşursa çıkar genel kurul kararı alırız. Basının huzurunda söz veriyorum. Aynı Sedat Sözlü’yü ve yönetimini Adana Demirspor’a hizmet ederken bulacaksınız. Bizler buraya hizmet etmek için geldik. Önemli olan Adana Demirspor’un başarısıdır. Sezon sonunda özellikle anne ve babam olmak üzere büyük baskı gördüm. Aynı şekilde yönetimde olan arkadaşlarımız da baskı gördü. Buradaki arkadaşlarımızı yönetime girme noktasında çok zor ikna ettim. Ailemizden feragat edip Adana Demirspor’a hizmet ediyoruz. Görevden kaçmıyoruz, biz bu sıkıntıları bilerek geldik. Ama bunların da görülmesi gerektiğini düşünüyorum. Emeğimizi inkar etmezlerse seviniriz. Ne benim ne de başkasının bu camiaya haksızlık yapmaya hakkı yok’’ ifadelerini kullandı.

Toplantıya Adana Demirspor Kulübü yöneticileri de katıldı.

Daha yeni Daha eski
Google News