Engin İpekoğlu "Mazeret yok, puan toplamaya başlamalıyız"

Adana Demirspor Pazar günü deplasmanda oynayacağı Manisaspor maçının hazırlıklarını çift idman yaparak sürdürdü.

Mavi-Lacivertli ekip Teknik Direktör Engin İpekoğlu yönetiminde ısınma hareketlerinin ardından dar alanda çalışırken, daha sonra tam sahada taktik antrenmanı yaptı.

Deneyimli teknik adam futbolculardan saha içerisindeki sıkıntılarını öğrenmeye çalıştıklarını, teşhisi koyup tedaviyi de o doğrultuda yapmaları gerektiğini vurguladı.

İpekoğlu, "Antrenmanlarımızı da aynı doğrultuda şekillendireceğiz. Şu ana kadar yaptığımız görüşmelerde, takımımızın maçlarda bir blok halinde oynamama sıkıntısı, 70 metrelik bir bant içerisinde oynama ve oyun disiplinine sadık kalmama gibi unsurları belirledik. Bunun yanında koşu kalitelerinin iyi olduğunu gördük." diye konuştu.

Bireysel anlamda bakıldığında kaliteli oyunculara sahip olduklarını aktaran İpekoğlu, şunları söyledi;

"Saha içerisinde de bireyselliği bir tarafa bırakıp takım olma yolunda ilerlemek zorundayız. Bunu da başarabilecek düzeyde bir oyuncu kadrosuna sahibiz. Zamanımız da yok. 'Bize süre tanıyın' gibisinden bir şey de istemiyoruz. Bir an önce puan ya da puanlar almak zorundayız." ifadelerini kullandı.

‘ÇOK ÇALIŞARAK KAZANACAĞIZ’

Kulüp Başkanı Sedat Sözlü, takımın antrenmanına izleyerek Engin İpekoğlu ve oyuncularla sohbet etti. Takımdaki havanın çok iyi olduğunu dile getiren Sedat Sözlü, Manisaspor karşılaşmasıyla çıkışa geçmek istediklerini ifade etti.

Sözlü, "İnşallah Manisaspor maçıyla iyi bir hava yakalayıp takımdaki aile havasını sahaya yansıtacağız. 1 gün bile bekleyecek zamanımız yok. İnşallah takımımız Manisaspor maçıyla başlayıp iyi seri galibiyetler alarak zirveye doğru tırmanacaktır. Oyuncularımızın hepsi birbirinden çok kaliteli ve değerli isimler. Bu oyuncu kadrosuyla, teknik heyetiyle, yönetimiyle ve taraftarıyla en kısa sürede hak ettiği yerlere geleceğine inanıyoruz. Çok çalışarak kazanacağız." dedi.

Daha yeni Daha eski
Google News