Adana Demirspor'da transfer harekatı başladı

Adana Demirspor teknik direktörü Engin İpekoğlu, TFF 1. Lig’in ilk yarısının sona ermesinin ardından açıklamalarda bulundu.

2 Ocak'a kadar izne ayrıldıklarını belirten İpekoğlu transfer dosyasını yönetim kurulu ve kulüp başkanı Sedat Sözlü'ye sunduklarını ifade etti. İpekoğlu, transfer görüşmelerine başladıklarını anlatarak, "Rakamsal bazda ufak tefek problemler var. Onlar giderilmeye çalışılıyor. Teknik açıdan baktığımızda, 2 Ocak'ta başlayacağımız çalışmalarda, en azından 2-3 tane oyuncunun o aramızda olmasını istiyoruz." diye konuştu.

Takımdan gönderecekleri oyuncular hakkında da bilgi veren İpekoğlu, şöyle konuştu: "Büyük ihtimalle Tevfik, Ozan, Grbic, Anıl, Salifu ve Khaled, takımdan gönderilecek. Gökçek Vederson ile ilgili henüz net bir şey yok, sözleşmesi var. Sözleşmenin feshedilmesi için menajerlerle görüşmeler yapılacak. Başkanımız sağ olsun transferle ilgili konuyu tamamen teknik ekibe bırakmış durumda. İşin mali boyutunu da onlar görüşüyor. Almak istediğimiz bir kaç oyuncuda ciddi rakamlar söz konusu. Onlarla ilgili rakamları, bizim düşündüğümüz seviyeye indirmeye çalışıyoruz. Minimum 4 oyuncu alacağız, muhtemelen bunlardan 3 tanesi yabancı olacak. Bu transferler için ön bölge ve orta sahayı düşünüyoruz."

 HEDEF DAİMA ŞAMPİYONLUK 
İpekoğlu, istedikleri oyuncuların transfer edilmesi halinde takımdaki beklentinin ne olacağının sorulması üzerine, şunları kaydetti: "Adana Demirspor camiasının iddiası her zaman şampiyonluk. Bize katkı sağlayacak oyuncuları transfer edebilirsek camiamızın beklentisi doğrultusunda, sahada da o görüntüyü veririz. Gerçekçi olmak lazım, öncelikli hedefimiz play-off'a kalmak. Eğer yukarılara kendimizi atarsak, puan farkı az olursa hedefimizi yukarıya doğru revize ederiz. Dediğim gibi, öncelikle düşündüğümüz oyuncuların transfer edilmesi gerekir. Adana Demirspor camiası her sene şampiyonluk hedefiyle yola çıkan bir takım. Taraftarlarımızın beklentisi, şartlar ne olursa olsun hep şampiyonluk." İpekoğlu, Nduka Ozokwo'nun transferiyle ilgili sorulan bir soruya, "Almak istediği ücret düşündüğümüz rakamlara inerse transfer gerçekleşebilir" diye cevap verdi.
Daha yeni Daha eski
Google News