PFDK Adana Demirspor Düşmanı mı?

PFDK kararları açıklandı.. Adana Demirspor taraftarı Samsunspor - Mersin İdmanyurdu maçında olanları TRT ekranlarında canlı izlemişti ve sahaya atlayan taraftarlardan ve maç boyunca tribünlerden edilen küfür ve sahaya yağan yabancı cisimlere şahit olmuştu.
Samsunspor camiasıyla işimizin olmadığını öncelikle belirterek kıyaslama hakkımızın olduğunu mavisimsekler.com olarak açıkladıktan sonra şu soruyu soralım?

Adana Demirspor taraftarı ile neden ekstra uğraşılıyor?
Adana Demirspor kulübünün tek gelir kaynağı olan tribün gelirinden neden mahrum bırakılıyor?

Bakınız...

Adana Demirspor - Mersin İdmanyurdu müsabakasında alınan 2 maç saha kapatma ve 3. iç saha maçında cezalı blokların olması durumuyla karşı karşıya kalmıştık. Örneğin o son cezamızı cumartesi oynanacak ve play off için çok önemli olan Balıkesirspor müsabakasında çekeceğiz.

Mersin İdmanyurdu maçına dönelim;
Evet Adana Demirspor - Mersin İdmanyurdu müsabakasında küfür edildi. Maç boyunca değildi, ve sahaya kimse girmedi! Kamera kayıtları ve maçın 90 dakika kaydı mevcuttur.

Peki TFF neden Adana Demirspor söz konusu olunca kalemini kırıyor.
Neden söz konusu Adana Demirspor olunca cezalar katmerli bir şekilde geliyor?
Alınan bu ikircikli kararlarla  nasıl eşit şartlarda mücadele edilebilir?
Adana Demirspor - Mersin İdmanyurdu müsabakası gözlemcisinin gördüğünü neden Samsunspor - Mersin İdmanyurdu gözlemcisi göremedi?
Adana Demirspor'a kim, neyin diyetini ödetmeye devam ettiğini sanıyor?

Tüm bu olanları yaşayarak görünce taraftarların aklına PFDK'da Adana Demirspor düşmanlığı mı var sorusu geliyor...SAMSUNSPOR'UN ALDIĞI CEZA AŞAĞIDADIR. 

SAMSUNSPOR Kulübünün, 17.02.2017 tarihinde oynanan SAMSUNSPOR - MERSİN İDMAN YURDU TFF 1. Lig müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde ev sahibi kulüp olduğu müsabakada ilk kez gerçekleştirilmesinden dolayı İHTAR CEZASI ile cezalandırılmasına, FDT'nin 53/3. Ve 53/4. Maddesi uyarınca çirkin ve kötü tezahüratta bulunan MARATON ALT TRİBÜN A,B,C,D,E,F, MARATON ÜST TRİBÜN A,B,C,D,E,F,G,H, VİP ÇİF A, VİP ÇİFT B bloklara giriş yapan seyircilerin elektronik bilet kapsamındaki kartlarının bloke edilmesi suretiyle bir sonraki ev sahibi müsabakaya girişlerinin engellenmesine,

Aynı müsabakada SAMSUNSPOR Kulübünün, taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle takdiren 37.500.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,

Aynı müsabakada SAMSUNSPOR Kulübünün, merdiven boşluklarının boş bırakılmamasından dolayı 18.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,

Aynı müsabakada SAMSUNSPOR Kulübü idarecisi DENİZ COŞKUN ZEREN'in, müsabaka hakemlerine yönelik hakareti nedeniyle takdiren 60 GÜN HAK MAHRUMİYETİ ve 30.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,
Daha yeni Daha eski
Google News