Sedat Sözlü'den Önemli Açıklamalar

Adana Demirspor Başkanı Sedat Sözlü, gündemle ilgili açıklamalarda bulundu Sedat Sözlü ‘Lig’de yenemeyeceğimiz takım yok’ dedi.

Adana Demirspor Kulübü Başkanı Sedat Sözlü, takımının bir türlü maç kazanmayı öğrenemediğini belirterek, “Oyuncularımız skoru koruma telaşı ile ister istemez orada bir şeylere sebep oluyor. Bunu önlediğimiz zaman Adana Demirspor’un bu ligde yenemeyeceği takım yok” dedi.

Adana Demirspor’un bir türlü kazanmayı öğrenemediğini belirten Sözlü, “Oyuncularımız skoru koruma telaşı ile ister istemez orada bir şeylere sebep oluyor. Son dakikalarda da olsa böyle kaybettiğimiz, berabere kaldığımız maçlar var. Bunu önlediğimiz suretçe bizim takımın bu ligde yenemeyeceği takım yok inşallah bunları biran önce düzeltiriz, teknik direktörümüz deneyimli birisi buna çözüm bulacaktır” dedi.


TRİBÜNLER GEREKEN DESTEĞİ YAPACAKTIR
Başkan Sözlü, 3-3 biten Ümraniyespor maçının hakkının 6-7 olması gerektiğini ifade etti. Adana Demirspor’un üst sıralarda olması gerekirken şuanda alt sıralara yaklaştığını kaydeden Sözlü, “Üste bakacağız derken alt tarafa da bakmaya başladık. Kazansak üste yakın olacaktık, kaybedince üste 9, alta 7 puan var. Tabi ki biz her şeyin farkındayız. Adana Demirspor’u alt tarafla ilişkilendirmek ne bizim ne de camianın duruşuna yakışır. Biz ne olursa olsun 8 maç var, matematiksel şansımız devam  ettiği sürece biz hep inşallah üst tarafın hesabını yapmaya devam edeceğiz. Bu camia büyük bir camia, bütün zorlukların her zaman üstesinden gelmiştir. Gelmeye de devam edecektir. Tribünler gerekli desteği yapacaktır” ifadelerini kullandı.

Sedat Sözlü, takımının yıllardan beri hep haksızlığa uğrayan takım hüviyetini aldığını bununda takımın kaderinde olduğunu sözlerine ekledi.

TFF 1.Lig’in 26 haftasında Cumartesi günü oynayacakları Eskişehirspor maçının hayati önem taşıdığını belirten Sedat Sözlü, “Önümüzde Eskişehirspor maçı var. Bu takım oraya kazanmaya gidecek, her ihtimalin olacağı bir maç. Adana Demirspor, bunun bilinciyle devam ediyor. Takımda her zaman sıcaklığı korumaya devam edeceğiz. İnşallah önümüzde ki maçı kazanıp zirveye bakmaya devam edeceğiz” diye konuştu.
“GİTMEK İSTEYENİ ZORLA TUTAMAYIZ”

Adana Demirspor’un Beninli forvet oyuncusu Mickael Pote’nin takımdan gideceği söylentileri üzerine ise Başkan Sözlü, şunları söyledi:

“Daha ilk dönemimde kendim buldum getirdim. 2 sezondur da bizi mahcup etmedi. Parasının da hakkını veren bir oyuncu. Profesyonel oyuncu. İşini iyi yapan oyuncu. Ben kalmasından yanayım. Kendisine de bir teklif sundum. Bana sezon sonunu bekleyeceğini söyledi. Sezon sonu ben olurum veya olmam gelecek yönetime Pote’li bir Adana Demirspor bırakmak isterim. Gidersem bile mevcut oyuncularla sözleşme imzalayıp gelecek yılın takımını ben burada bırakmak istiyorum. Pote, bu takımın çok önemli bir oyuncusu. Biz kendisine bir teklif sunduk ama sezon sonu değerlendireceğini söyledi. Bizde sezon sonunu bekleyeceğiz. Kimse vazgeçilmez değildir. Adana Demirspor’da tabi ki Pote’nin kıymetini bilmiyor değiliz. Pote, duruşu ve karakteriyle bize çok büyük katkısı olmuştur. Bir futbolcunun yeni sezonda kendine göre bir hesabı olabilir. Teklif de almış bunu -biliyorum. Kendisine de ben söyledim. Öyle bir şey olduğunda benimle paylaşması gerektiğini söyledim. Hiç kimseyi zorla tutamayız.”


“SEZON SONU GEREKLİ AÇIKLAMAYI YAPACAĞIM”

Başkan Sözlü, 16 Ocak tarihinde söylediği ‘Sezon sonu başkanlığı bırakıyorum’ sözlerine karşılık ise, “Sezon sonunda bırakacağımı söyledim. Şuanda böyle bir şeyi konuşmak istemiyorum. Takıma odaklandım. Takımın durumuyla alakalı sorumluluğumuz var. Onun bilinciyle hareket edeceğiz. Sezon sonu duruşumuz netleştiğinde orada gerekli açıklamayı yapacağım” şeklinde konuştu.

TAKIM ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR

Adana Demirspor Cumartesi günü oynayacağı Eskişehirspor maçı hazırlıklarını yaptığı antrenmanla sürdürdü.

Mavi-Lacivertli takım Teknik Direktör Engin İpekoğlu yönetiminde taktik çalışmalar yaptı.
Daha yeni Daha eski
Google News