PFDK'dan Adana Demirspor'a Ceza

Adana Demirspor ile Malatyaspor arasında oynanan ve gerilimi yüksek müsabakanın ardından PFDK Adana Demirspor'a ceza verdi.

PFDK tarafından yayınlanan açıklama şu şekildedir;

ADANA DEMİRSPOR Kulübünün, 08.05.2017 tarihinde oynanan ADANA DEMİRSPOR - EVKUR YENİ MALATYASPOR TFF 1. Lig müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde ev sahibi kulüp olduğu müsabakada 3. kez gerçekleştirilmesinden dolayı 20.000.- TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına, FDT'nin 53/3. Ve 53/4. Maddesi uyarınca çirkin ve kötü tezahüratta bulunan MARATON ÜST A,B,C,D MARATON ALT A,B,C,D, KAPALI KUZEY ÜST A,B,C,D, KAPALI KUZEY ALT A,B,C,D, KAPALI GÜNEY ÜST F,G,H, KAPALI GÜNEY ALT F, bloklara giriş yapan seyircilerin elektronik bilet kapsamındaki kartlarının bloke edilmesi suretiyle bir sonraki ev sahibi müsabakaya girişlerinin engellenmesine,

Aynı müsabakada ADANA DEMİRSPOR Kulübünün, taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle takdiren 25.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,MAÇI HANGİ KANAL VERECEK?
14 Mayıs Pazar günü saat 17:00'de oynanacak Adana Demirspor - Sivaspor maçı TRT Spor'dan dönüşümlü, TRT Türk'dan ise naklen yayınlanacak.
Daha yeni Daha eski
Google News