Taraftarlar Çıkış Yolu Arıyor


Lige son iki hafta kala puan durumu Adana Demirspor için, pek iç açıcı görünmüyor. Ligde son 5 haftadır mağlup olan Adana Demirspor'un bu başarısız gidişatı son 2 haftaya sirayet edilmesinden endişe ediliyor. Bu gidişatın devam etmesinden ve küme düşme riski bulunan Adana Demirspor taraftarlar grupları ve siteleri ardı ardına flaş açıklamalarda bulunmaya başladı. 

Adana Demirspor Şimşekler Grubu verdiği mesajlarda,  şampiyonluklar yaşatan ve zor zamanlarda kurtarıcı olarak gördüğü Teknik Direktör Ercan Albay'ı göreve davet ederken,

"Tekin İncebaldır, Adana Demirspor'umuzun efsanevi isimlerinden bir tanesidir ancak bu zor günlerin kurtarıcısı ERCAN ALBAY olmalıdır ! Bu krizi yönetebilecek olan ve camiayı iyi tanıyan Ercan hocamızı 2 final maçımızda takımda görmek istiyoruz..." dedi.

Mavilacivert.com ise; Adana Demirspor'un bulunduğu ortamın hiç iç açıcı olmadığını belirterek, şehrin mülki amirleri ve taraftarları bir an önce harekete geçmeleri yönünde açıklamalarda bulundu.

Ne Duruyorsunuz ?

Kalksanıza Ayağa !

Bu bir “Seferberlik” ilanıdır. Bu bir “Seferberlik” çağrısıdır.

94 yıllık Cumhuriyet’in, 77 yıllık Lokomotifi… Adana’nın İlk göz ağrısı, göz bebeği… Göz göre göre raydan çıkmış uçuruma doğru yuvarlanıyor… Ne duruyorsunuz ?

Ne duruyorsunuz Sayın Vali ?  Adana’nın en büyük yerel amiri olarak ilk önce siz ayağa kalksanıza, toplasanıza peşiniz sıra herkesi, gitsenize tesislere neden hala duruyorsunuz ?

Milletvekillerini çoktan unuttuk, Adana’nın kaderidir Ankara’da sahipsiz bırakılmak… İyi ama Sayın Belediye başkanları sizler Ne duruyorsunuz ? Sayın Karalar, Sayın Çetin, Sayın Çelikcan, Sayın Uludağ ve en çok da Büyükşehir Bld. Başkanımız Sayın Hüseyin Sözlü sizler hala neden duruyorsunuz ? Bilmez misiniz ki bu takımı Ligde tutmanın maliyetinin, bir alt lige düştükten sonra Şampiyonluk kovalama maliyetinin yanında hiç bir şey olduğunu?

Ya siz Sayın Emniyet Müdürümüz Osman Ak bey ?  Siz ne duruyorsunuz ? Bir Emniyet Müdürü ne yapabilir ki demeyin, yetmedi mi yıllardır Adanalı sporseverlerin cezalandırıldığı ? Yetmedi mi Türkiye’deki tüm stadlar gelin gibi süslenirken, Adana’nın tarihi 5 Ocak stadının çırılçıplak açıkta, matemde kaldığı ? Siz de kalkın ayağa ve diyin ki; “ -Sezonun son maçı, Adana Demirspor’un bu ligdeki son maçı olmasın! Pankart yasağını kaldırıyoruz, haydi hep birlikte süsleyelim stadımızı, bayram yerine dönsün .” diyin bunu inanın zor değil.

Ne duruyorsunuz Adana Demirspor kulübünün mevcut yöneticileri, başkanı, başkanlık ve yöneticilik adayları ? Neden hala susuyorsunuz belki de bu sezonun en önemli maçı öncesi nasıl hala bir araya gelmezsiniz ? Nasıl tek ve gür bir ses olup; Düşmeyeceğiz ! demezsiniz inanamıyoruz ?

Ve sevgili Adanalılar, büyük Demirspor taraftarı; Gidin tesislere… Hergün gidin orada olduğunuzu, yalnız olmadıklarını takıma, futbolcularımıza hissettirin. Ne duruyorsunuz hala ?

Önce siz inanın ve emin olun ki yaratacağımız bu sinerji, bu pozitif enerji, bu ayağa kalkış bütün şehre dalga dalga yayılacak üzerimizdeki şanssızlık bulutlarını dağıtacak ve bu takımı her zaman olduğu gibi yine bu büyük taraftar kurtaracak !

Ne duruyorsunuz? Ne yapabilirim ki demeyin! Kimseden de bir şeyler yapmasını beklemeyin. Biliniz ki kimse sizden daha çok, kimse sizden daha büyük Demirsporlu değil. Demirspor hepimizin ve başka Demirspor yok.  Kalkın ayağa!

Saygılarımızla,
Mavilacivert.Com
Daha yeni Daha eski
Google News