Adana Demirspor'un En Başarılı Sezonu

Adana Demirspor 1.Lige 2012-2013 sezonuyla birlikte süperlig mücadelesine yeniden başlamıştı. Bu mücadelenin 7. sezonunda ise 7 haftalık başarı grafiğine göre Adana Demirspor en başarılı sezonunu yaşıyor.

Murat Sancak'ın yönetimi devralması ile Adana Demirspor'da çehre değişti. Düzenli ödemeler ve takıma vurulan neşter ile yeniden yapılandırılan Adana Demirspor bu farkı ligde göstermeye başladı.


Yukarıdaki tablodan da anlaşılacağı üzere en kötü lig başlangıcını 2012-2013 sezonunda yaşayan Adana Demirspor, en iyi 7 haftalık performansını da bu sezon sürdürüyor.

Her zaman dile getirilir, Adana Demirspor'un gol sorunu yoktur diye.. Bu tablo da bunu doğrular niteliktedir. Görüldüğü üzere 7 haftalık performansta atılan goller hemen her sezon aynı sayılarda olmasına rağmen bu sezon yenilen gollerde bariz bir düşüş yaşıyoruz. Bu ise alınan puanların artmasına ve Adana Demirspor'u tabloda üst sıralara taşımaktadır.

* Geçtiğimiz sezonlarda ilk 7 haftaya 3. sırada tamamlayan takımlardan hiçbiri ilk 2'den süperlige çıkamadı.
* İlk 7 haftayı 3. Sırada tamamlayan tüm takımlar Play-Off mücadelelerine katıldı. (1461 Trabzon Hariç)Daha yeni Daha eski
Google News