Şimşekler Grubu "Namertlere Fırsat Vermeyin"

Adana Demirspor Şimşekler Grubu, Elazığspor maçının ardından karışan tribünlere hitaben bir basın açıklaması yaptı.

NAMERTLERE FIRSAT VERMEYİN...

1) İlk olarak ;  Adana Demirsporla yatıp Adana Demirsporla kalkan, hayatını Demirspor karşısında önemsiz sayan, Adana Demirsporluluğu "eğlence--gösteriş--etiket--deşarj olma--kendini rahatlatma" aracı gibi görmeyip kulübüne yürekten bağlı olan, yıllar içinde sevdasını emekle yoğurup--acılarla büyütüp--gecesinde gündüzünde hesapsız yaşayan gerçek Adana Demirspor taraftarına sesleniyoruz..

25 yıldır Murat Sancak gibi bir başkan bekledik.. 

Harcadığı parayı geri istemeyecek, belediye parasıyla kulüp yönetmeyecek, yeri gelecek taraftarın içinde maç izleyecek yeri gelecek bu hayırsız şehre adamlık dersi verecek ve bu şehrin yutamayacağı güçlü bir başkanımız olsun istedik.. Daha yolun başında kongrede yaptığı konuşmada Murat Sancak beklediğimiz başkan olduğunun sinyalini vermişti..

Son yıllarda ilk kez bir konuşma ayakta alkışlandı.. Çünkü ilk kez bir başkan başka bir dil kullanıyordu..

Bütün  Adana Demirspor  Taraftarının kanayan yaralarını dile getiriyor, haksız temliklerden, kulübün içindeki yanlışlardan ve kurumsallaşmadan bahsediyordu.. Orda üstüne basa basa söylediği birşey vardı; "Bu yıl için şampiyonluk sözü vermiyorum.. Ama 1.ligdeki bir takımın da başkanı olmak için gelmedim.." Şampiyonluk sözü vermiyordu çünkü önünü görmek istiyordu.. Kendisine açıklanan borç 35 trilyondu.. Ama gerçek borç 49 trilyon çıktı.. Başkanımız son 6-7 yılın futbolcu-hoca-esnaf alacaklarını  ödedi ve hala ödüyor.. İlk kez transfer tahtası için son gün beklenmedi..

Kongreden önce transfer tahtasını açamayan, transfer yasağı gelecek ve alt lige düşecek bir kulüp durumundaydık.. Başkanımız o kulübü birkaç hafta içinde ayağa kaldırdı ve Türkiye de gündem olan transferler yaptı.. Ama kongrenin sonunda ısrarla söylediği bir cümle vardı..

"Sabır...Sabır...Sabır".. 

Her fırsatta da bunu dile getirdi.. Sürekli önüne geçmişe ait dosyalar, borçlar ve davalar çıkıyordu.. Geçmişten kimlere ne borçlar kalmış  duysanız isyan edersiniz.. Bunlarla uğraşıp tek tek hallederken taraftarı şampiyonluk havasına sokmak istemiyordu.. O yüzden bizlerden sürekli sabır istedi.. Ama biz ne yapıyoruz.. 25 yıldır herkese gösterdiğimiz sabrı gösteremiyoruz.. Başkanımızın arkasında durduğu, inandığı ve güvendiği Hakan Kutlu hocamıza sahip çıkamıyoruz.. Bu aslında Murat Sancak a sahip çıkamamaktır.. Çünkü ısrarla bizden hocamıza sahip çıkmamızı istemiştir.. Geçmiş yıllarda başka bir hoca 9 haftada bu puana ulaşıp 3.sırada olsa baştacı yapılırdı.. Ama öyle bir havaya girmişiz ki bir mağlubiyette dünyanın sonunu getiriyoruz ve Başkanımızın sahip çıkın dediği hocamıza "İstifa" diye bağırıyoruz.. Bunu yapanlar statta az sayıda taraftar da olsa Başkanımızın bizden beklediği sabrı gösteremiyoruz.. Ama bunu yaparken hazır kıta bekleyen namertlere kucak açtığınızın farkında mısınız.. Murat Sancak Adana Demirspor'a başkan olduğu günden itibaren fesatlıktan çatlayan, ne yapacağını  şaşıran, Adanadan gitse de kurtulsak diyen hainlerin emellerine hizmet ettiğinizi biliyor musunuz.. Hiç şunu düşündünüz mü; içerdeki maçlarda stada kirli odakların gönderdiği çakallar var.. Ve bunlar kötü sonuçlar alınsa da ortalığı karıştırıp Murat Sancak ı kaçıralım diye fırsat kolluyor.. Belki de hocaya istifa diye bağıranlar arasında onlardan da vardı.. Sakin kafayla düşünüp bunların hesabını yapıyor musunuz ?.. Şimdiye kadar yapmadıysanız bundan sonra yapın.. Çünkü o kirli odaklar Başkanımız Murat Sancak buradan gidene kadar boş durmayacak.. O namertlere fırsat vermeyin.. Statta, sokakta ve sosyal medyada o hainleri bitirmek boynumuzun borcudur..

2)Alınan bir mağlubiyeti fırsat bilip sosyal medyada ortalığı karıştıran, sahte hesaplardan Başkanımızın canını sıkacak mesajlar atan, profilinde 3 büyüklerin logosu olmasına rağmen Adana Demirsporluluk dersi vermeye kalkan, Murat Sancak ı yıldırmak için var gücüyle uğraşan namertler; size sesleniyoruz.. Allah şahittir ki bundan sonra sizle uğraşacağız.. Heryerde karşınızda bizi bulacaksınız.. İçimizden seçeceğimiz kardeşlerimiz ekipler kurarak  sosyal medyayı tarayacak.. Adana Demirspor'u uçuruma sürüklemek, eski karanlık günlere dönmek, taraftarı parçalamak ve  Başkanımızı kaçırmak peşinde olanlarla hesaplaşacağız.. Biz 25 yıldır böyle "adam gibi adam" bir başkan bekledik.. Herkesin ayağını denk alma zamanı geldi.. Sözün bittiği yerdeyiz..

VE son olarak yine gerçek Adana Demirspor taraftarına sesleniyoruz.. Unutmayın ki Murat Sancak Adana Demirspor için gerçekten bir şanstır.. Karanlıktan, kapanmaktan, rezilliklerden, hacizlerden, çiftlik olmaktan kurtulmak için bir ışıktır.. Şehrin ileri gelenlerinin Başkanımıza sözler verdiğini ama yerine getirmediğini de biliyoruz..

Ama buna rağmen tek başına kulübü sırtlayan bir başkandır.. Kurumsallaşma adına büyük adımlar atıldığını, altyapı için büyük bir projenin başladığını, Adana Demirspor'a ait kalıcı gelirler olması için düğmeye basıldığını ve planlar yapıldığını biliyoruz.. Ayrıca borç şu an azalmakta ve her geçen ay daha da azalacak.. Çünkü Başkanımızın öncelikli hedeflerinden biri borcu sıfırlamak..

Yıllardır yabancı olduğumuz bu adımların herbiri en az şampiyonluk kadar önemli.. Tamamen kurumsallaşan ve çağdaş profesyonel futbol anlayışıyla yönetilen bir kulüp olduğumuzda zaten şampiyonluklarda kupalarda kendiliğinden gelecektir.. O yüzden kurumsallaşmak öncelikli hedef olmalıdır.. Yönettiği şirketleri, işini gücünü, ailesini bırakıp Adanaya gelen ve maçlardan önce günlerce kulüpte mesai yapan bir başkana sahibiz.. Kafasındaki hedeflere er geç ulaşacak.. Şampiyonluksa şampiyonluk, kurumsallaşma ise kurumsallaşma.. Çünkü bu güce de, birikime de, adamlığa da fazlasıyla sahip.. Maç sonunda yaşananlar yüzünden canı sıkılsa da, "Ne biz Onu bırakırız, Ne de O bizi".. Adana Demirsporluluk kanına işledi artık.. Bizden isteği sabırsa hep beraber sabredelim..Hocamıza da sahip çıkalım..

İnşallah bu sezon şampiyon olacağız.. Ama olamasakta gelecek sezon  Murat Sancak şampiyon yapar bizi.. Bu gerçeği göremiyor musunuz.. 1.ligdeki bir kulübe başkan olmaya gelmedim dedi.. Sabredip Başkanımızın yanında çok güçlü durursak bu sezonun da şampiyonlukta en güçlü adaylarından biriyiz.. Onu küstürmek isteyen namertlere fırsat vermeyelim..

Kulüp olarak Murat Sancakla birlikte varacağımız hedefler ve kazanacağımız zaferler var.. Batıp giden ve ismi unutulan köklü kulüpler gibi olmak istemiyorsak bu güzel insan için  gerektiğinde yumruk, gerektiğinde nefes olalım..

O Adana Demirspor'u sırtlasın, bizde O'nu...

Saygılarımızla
ŞİMŞEKLER GRUBU
Daha yeni Daha eski
Google News