Ümit Özat "Yolumuz doğru"

Ümit Özat: İnsanlar gol yemediğimiz zaman savunma ağırlıklı oynadığımızı düşünüyor. 4 maçta 34 net pozisyon var. Önce buna bakmak lazım. Kazandığın zaman haklı kaybettiğin zaman haksız bir spor yaptığımız için izah etmek zor oluyor. Dolayısıyla bunu insanların bilmesi lazım.

Ümit Özat: Avrupa’da bir çok takım ve bizim ligde 4 maçta 12 puan yapan takım yok. Onun için ayaklarımızın yere sağlam basmalı. Geçen sene bu takım ikinci yarı 37 puan topladı. Geçen seneki kadroda ikinci yarı hazır bir Erkan ve Volkan gerçeğini unutmamak lazım.Ümit Özat:  Çok değerli oyuncular aldık. Ama aldığımız bu değerli oyuncuların maç kondisyonu kazanmaları, fiziki olarak hazır hale gelmeleri zaman alacak.

Ümit Özat: Emircan, geçen sene 2 ilk 11 maçı var, son 6 ayda. Yunus, gerek U19 ve gerekse de Ümit Milli takımı düzeyinde maçları var ama son 10 ayda 10 tane maçı yok. Chedjou’yu a pandemide virüse yakalandı.Kampı geçirmedi.Bu sene ikinci maçını ilk defa bizimle oynadı...

Ümit Özat: Yolumuz doğru.  İki maçı içerde kazanıp dışarıdan da 1’er puan getirebilirdik. Bolu maçının hiçbir izahı yok.Adanaspor maçında gösterilen 9 sarı kart ve kaçırdığımız pozisyonlar var. Ben camiamıza şöyle seslenmek istiyorum. Yeter ki içten parçalanmayalım…

Ümit Özat: Bir şeyleri konuşurken bilerek konuşmak lazım. Öyle ezbere konuşmamak lazım.Bir takımda 4-5 oyuncunun aylar sonra ilk 11 oynuyor olması kolay bir şey değil. Dolayısıyla bunun üzerine Volkan’ın sakatlığının yeni geçmesi, Erkan’ın takıma katılması iyi oldu.

Ümit Özat: 26 yıl boyunca niye şampiyon olamadığımızı irdelersek, o zaman doğru yola gideriz. Bu sadece 1-2 yıllık konu değil.Hep bir doyumsuzluk, hep bir yetinmemezlik, 2 atıyorsun niye 4 olmadı, 6 olsun, 4’lü oynarsın niye 3’lü oynamıyorsun… Böyle bir şey yok.

Ümit Özat: Yaptığım işi iyi bildiğime inanıyorum.Biraz sabırlı olmak lazım. Son 3 seneye baktığınızda en iyi başlangıç bu yıl oldu.Bu ortalamayla gidersen 34 puan eder. 2 yıldır ilk yarıyı 24 puanla kapatıyorsun. Bazı oyuncuların fiziki gelişimine ihtiyacımız var.

Ümit Özat: Bu kolay bir süreç değil. Ben oyuncuların çalışmalarından çok memnunum.Önümüzde 4 maçlık bir süreç var. Ben 2 puanlık ortalamayı önemsiyorum. 8.haftayı 16 puan veya üstü ile geçersek ondan sonra işimizin daha kolay olacağını düşünüyorum.

Kaynak: Ergun Kara
Daha yeni Daha eski
Google News