İlhan Palut "1 puanı kazanç olarak görüyorum"

İttifak Holding Konyaspor'un teknik direktörü ilhan Palut, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, lige iyi bir başlangıç yaptıklarını, bunu sürdürme adına bugün Adana'ya geldiklerini belirtti.

Adana'dan da iyi bir sonuçla ayrılmak ve iyi mücadele etmek istediklerini ifade eden Palut, "Demirspor'un da ilk iki maç sonrası kendi sahasında bir reaksiyon içinde olacağı da tahminlerimiz arasındaydı. Beklediğimiz gibi rakibimiz maça çok istekli ve arzulu başladı." dedi.

Palut, ilk yarıda su molasına kadar Adana Demirspor'un oyunun tek hakimi olduğunu belirtti.

Kendilerinin çabuk top kaybettiğine dikkati çeken Palut, şöyle devam etti:

"Bir türlü istediğimiz oyunu oynayamadık ama ilk yarının sonuna doğru kurulan bir denge vardı oyunda. İkinci yarı aslında dengeli bir oyun vardı. Değişikliklerden sıra rakip kalede daha çok oyuncuyla bulunan bir Konyaspor vardı ama Adana Demirspor beklediğimiz organizasyondan golü buldu. Bundan sonra takımım tabiri caizse uyandı ve çok iyi reaksiyon verdi. Net pozisyonlara girmeye başladık ve bir duran topla 1-1 yakaladık."

Palut, beraberlik sonrası rakiplerinin sahasında büyük alanlar olduğunu belirterek, "Belki bunu değerlendirebilirdik ama çok iyi bir günümüzde olduğumuzu söyleyemem bugün adına. Genel manada oyuna baktığım zaman bugün gösterdiğimiz performansla Adana Demirspor deplasmanından aldığımız 1 puanı kazanç olarak görüyorum." dedi.
Daha yeni Daha eski
Google News